Щоб оцінити сьогодення медичної галузі району необхідно побачити його історію.

Перші згадки про заснування земської лікарні у м. Фастові відносять нас до 1900 року. До революції на майдані міста були три невеличких одноповерхових будинки. Це і була Фастівська земська лікарня на 15 ліжок.

Штат лікарні на той час:
• головний лікар – Татаров
і його помічники:
• фельдшер Федоренко – заступник по хірургічно-терапевтичному відділу
• фельдшер Швидкий Філіп Зіновійович – зав. по пошесним та дитячим хворобам
• фельдшер-акушер Федоренко Антоніна – зав. по жіночим хворобам і акушерству.

В сорокові роки медичну допомогу населенню надавали медпрацівники Фастівської ЦРЛ, яка на той час мала 100 ліжок, і працювало ряд стаціонарних відділень (хірургічне, терапевтичне, пологове, інфекційне).

Під час Великої Вітчизняної війни з лютого 1942р. в Фастівській ЦРЛ працював лікарем Петро Михайлович Буйко , який був одним із організаторів підпільного руху на Фастівщині, організовував лікування поранених партизан, активно саботував відправку населення району на роботу в фашистську Німеччину. В липні 1943р. діяльність Буйко П.М. була розкрита, а 15 жовтня 1943 року Буйко П.М. був заживо спалений гестаповцями в с. Ярошівка Фастівського району. Звання Героя Радянського Союзу П.М.Буйко присвоєно посмертно Указом Президіума Верховної ради СРСР від 07 серпня 1944р., похований в с.Томашівка Фастівського району.

Під час Великої Вітчизняної війни приміщення районної лікарні були повністю зруйновані.

Надання медичної допомоги населенню після визволення міста від німецьких окупантів проводилось в уцілілому приміщенні протитуберкульозного диспансеру.

Головним лікарем та той час був Андрій Леонтійович Лобко, який в період війни був начальником евакогоспіталю.

Медичні працівники в повоєнний час не тільки надавали медичну допомогу населенню міста і району, але й працювали на відновленні зруйнованих приміщень лікарні.

В 1957р. в Фастівській ЦРЛ уже налічувалось 150 ліжок, працювало 4 дільничні лікарні (Борівська – на 25 ліжок, Кожанська- 15 ліжок, Триліська-15 ліжок, Дідівщанська-10 ліжок), протитуберкульозний диспансер на 40 ліжок та 29 ФАПів і ФП.

Значні зміни в медичному обслуговуванні населення міста і району прийшли в шістдесяті роки, так в 1967р. на варті здоров’я трудящих міста і району стояло близько тисячі медичних працівників, серед них до двох сотень лікарів. В ЦРЛ розгорнуто було 585 ліжок, працювали спеціалізовані відділення: терапевтичне, кардіологічне, інфекційне, неврологічне, хірургічне з урологічними ліжками, травматологічне, пологове, гінекологічне, отоларингологічне, педіатричне, наркологічне.

Амбулаторно-поліклінічна допомога надавалась в поліклініці потужністю 250 відвідувань в зміну. База поліклініки ЦРЛ була школою передового досвіду в області по організації амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню району.

Поступово зміцнювалась матеріально-технічна база лікарні.

В період роботи головним лікарем ЦРЛ Шевчука Бориса Івановича (1967-1975 роки) було введено в експлуатацію 3-х поверховий хірургічний корпус стаціонару, який був зведений за кошти зібрані на комуністичних суботниках.

За час роботи головним лікарем ЦРЛ Саса Петра Петровича (1978-1985 роки) було споруджено приміщення нової поліклініки на 600 відвідувань в зміну, яке введено в експлуатацію весною 1986р.

Після аварії на ЧАЕС в 1986р. в район були переселені жителі 30 км зони. Для покращення медичного обслуговування переселенців в районі була відкрита Дорогинська медамбулаторія, побудовані нові приміщення ФАПів в селах Ярошівка, Томашівка і Яхни.

В 1990р. відкриті були два відділення швидкої та невідкладної допомоги в смт. Борова та в смт. Кожанка, в поліклініці ЦРЛ відкритий денний стаціонар, а в стаціонарі створене відділення реанімації і анестезіології на 6 ліжок.

Герцун Василій Єфтенійович (18.10.1944р.-25.05.2015р.)

В 90-х роках коли в країні розпочалась соціально-економічна криза та різко погіршилось бюджетне фінансування охорони здоров’я з метою виживання галузі проводилось скорочення стаціонарних ліжок, штатних посад, закриття ФАПів (в селах Федорівка та Вишня), а протитуберкульозний диспансер з 1994р. став протитуберкульозним відділенням поліклініки ЦРЛ.

З 01.08.1973р. по 25.05.2015р. в хірургічному відділенні Фастівській ЦРЛ працював та вніс великий вклад в організацію хірургічної служби лікарні видатний лікар – хірург Герцун Василій Єфтенійович.

Впродовж своєї трудової діяльності Герцун В.Є. повністю віддавав себе своїй професії, надаючи медичну допомогу жителям м. Фастів та району. За вагомий особистий внесок в розвиток охорони здоров’я занесений до Книги видатних осіб м. Фастова «Золотий фонд Фастова» (посмертно).

Перед операцією. Лікар – хірург Фастівської ЦРЛ Герцун Василій Єфтенійович.

Колектив Фастівської ЦРЛ з 21.02.1995р. по 09.08.2017р. очолював головний лікар Чигирин Валентин Іванович – організатор охорони здоров’я вищої категорії та високо досвідчений лікар-терапевт вищої категорії.

 

Головний лікар Фастівської ЦРЛ з 21.02.1995р. по 09.08.2017р. Чигирин Валентин Іванович.

Незважаючи на складний економічний стан в країні, недостатнє фінансування охорони здоров’я, колективом, головним лікарем Фастівської ЦРЛ здійснювались зусилля щодо покращення надання медичної допомоги населенню Фастівського району, так в 2013р. проведена реорганізація медичних закладів в Фастівському районі, був створений КЗ «Фастівський центр ПМСД» на якого було покладено надання первинної медико – санітарної допомоги населенню, в 2016р. організований денний стаціонар при поліклініці Фастівської ЦРЛ на 30 ліжок, за допомоги Народного депутата України Сольвера Р.М. була виготовлена проектна документація та розпочатий капітальний ремонт колишнього інфекційного відділення з метою організації гемодіалізного відділення на 6 діалізних місць.

Заступник головного лікаря Фастівської ЦРЛ по медичному обслуговуванню населення району Сташкевич Володимир Петрович, заступник головного лікаря з медичної частини Фастівської ЦРЛ Полторак Ольга Анатоліївна, головний лікар Фастівської ЦРЛ Чигирин Валентин Іванович. 2000 рік.

На виконання рішення Фастівської районної ради сьомого скликання від 03.11.2016 року №03-07- VII «Про реорганізацію Комунального закладу Фастівської районної ради «Фастівська центральна районна лікарня » в Комунальне некомерційне підприємство Фастівської районної ради «Фастівська центральна районна лікарня» 31.10.2017 року державним реєстратором зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань Комунальне некомерційне підприємство Фастівської районної ради «Фастівська центральна районна лікарня».

На підставі протоколу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду головного лікаря КНП ФРР «Фастівська ЦРЛ» від 19.07.2017р.№ 1, висновків та рекомендацій постійних комісій, рішенням Фастівської районної ради VIІ скликання від 17.08.2017р. за № 02-14-VII головним лікарем Комунального некомерційного підприємства Фастівської районної ради «Фастівська центральна районна лікарня» призначений Герцун Андрій Васильович

На теперішній час КНП ФРР «Фастівська ЦРЛ» залишилась потужним закладом з надання вторинної спеціалізованої медичної допомоги на 298 ліжок, та поліклінікою на 420 відвідувань в зміну, денним стаціонаром на 30 ліжок.

Функціонують стаціонарні відділення :
– терапевтичне відділення №1(60 ліжок)
– терапевтичне відділення №2 (с.м.т..Борова) (30ліжок)
– педіатричне відділення ( 40 ліжок)
-хірургічне відділення (48 ліжок)
-гінекологічне відділення (30 ліжок)
-неврологічне відділення ( 30 ліжок)
-пологове відділення (30 ліжок)
– травматологічне відділення ( 30 ліжок)
– відділення анестезії та інтенсивної терапії ( 6 ліжок)
– операційний блок
– приймальне відділення з діагностичними ліжками (8 ліжок)
– відділення гемодіалізу на 6 діалізних місць

Сьогодні в Фастівській ЦРЛ працює 687 чол., з них лікарів: 120 чол., провізорів 3чол., середніх медпрацівників 276 чол., молодших та інших працівників – 288 чол. Серед лікарів 43% мають вищу кваліфікаційну категорію, 34% – першу , 6% – другу кваліфікаційну категорію, 17% – спеціалісти.

В 2018р. введене в дію відділення гемодіалізу на 6 діалізних місць, впроваджений один з методів малоінвазійних втручань, а саме лапороскопічне лікування захворювань хірургічного та гінекологічного профілів.

Колективом КНП ФРР «Фастівська ЦРЛ» продовжується робота щодо впровадження нових методів надання вторинної спеціалізованої медичної допомоги населенню Фастівщини, покращенню матеріально-технічної бази підприємства.